W środę mieliśmy zaszczyt gościć Małgorzatę Glinkę, która zachęcała do uprawiania sportu podczas „Wielkiej lekcji WF z siatkówką 2023”.
Akcja skierowana była do uczniów Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie oraz do młodych zawodniczek z Uczniowski Klub Sportowy Jedynka w Tarnowie, które należą do elitarnego programu Glinka Academy.
Dla młodych sportowców był to zaszczyt i wielka przyjemność móc uczestniczyć we wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez Małgosię Glinkę, dwukrotną mistrzynię Europy oraz blisko trzystukrotną reprezentantkę Polski. Po rozgrzewce młodzi adepci siatkówki przeszli do stacji sportowych, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności jak i sprawdzić się na platformie lotów i balansu.
Na zakończenie imprezy został rozegrany mecz pokazowy pomiędzy młodziczkami i kadetkami Uczniowski Klub Sportowy Jedynka w Tarnowie. Sportowym zmaganiom przyglądała się Małgorzata Glinka, a po zakończeniu zmagań sportowych na wszystkich czekały medale i upominki przygotowane przez organizatorów oraz zdrowe przekąski. Każdy uczeń otrzymał koszulkę.
Serdecznie dziękujemy za pomoc i przeprowadzenie tej niezwykłej imprezy Dyrekcji SP nr 1 w Tarnowie, nauczycielom wf, pracownikom SP nr 1, zawodniczkom oraz grupie wolontariuszy z CorCordis przy I LO w Tarnowie.
Organizatorem „Wielkiej lekcji WF z siatkówką 2023” była Fundacja Orły Sportu, Fundacja Małgorzaty Glinki – Glinka Academy, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tarnowie oraz Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Tanów.