Urszula Świerczek

Prezes klubu
Uczniowski klub sportowy Jedynka Tarnów powstał w celu rozwoju sportu młodzieżowego, a w szczególności w naszym mieście i województwie. Nasza sekcja skupia najlepszą i najbardziej utalentowaną młodzież.

Uczniowski Klub Sportowy Jedynka w Tarnowie zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Nasza sekcja skupia najlepszą i najbardziej utalentowaną młodzież.

W obecnym sezonie do rozgrywek MZPS zostały zgłoszone wszystkie kategorie wiekowe – drużyna młodziczek, dwie drużyny kadetek, juniorek oraz drużyna III ligowa . O dobrym szkoleniu młodzieży świadczy powołanie do kadry województwa ( Aleksandra Starzyk, Julia Partyka, Julia Stachura, Patrycja Sacha) oraz reprezentująca barwy naszego klubu, Karolina Drużkowska, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Spała w 2016 roku.

Zespół III ligowy został mocno odmłodzony w skład, którego wchodzą juniorki, kadetki grające przy wsparciu starszych koleżanek z doświadczeniem II ligowym –  Weronika Wyroba, Magdalena Kosałka, Barbara Gębiś. Z tak zestawioną drużyną, łączącą młodość i doświadczenie, cele które stawaimy to: stałe podnosznie poziomu siatkówki młodych zawodniczek oraz zajęcie jak najwyższej lokaty uprawniającej do walki o II ligę. Warto nadmienić że nasza wychowanka, Natalia Cieśla, została wypożyczona na rok do uczelnianej Jedynki.

Zespół III logowy gra w grupie A, w której jest 8 drużyn. Nasz zespół odnotował dwa zwycięstwa z Ogniwem Piwniczna oraz MKS MOS Wieliczka, 3:2. O naszej skuteczności świadczyć mogą nieustannie powiększająca się liczba naszych medali.

Zajęcia prowadzone są w hali I LO w Tarnowie przy ul. Piłsudzkiego oraz ZSO nr. 5 w Tarnowie przy ulicy Reymonta. Proces szkolenia rozpoczynamy od klasy 3 szkoły podstawowej mini – siatkowka w odpowiednich grupach. Dla zawodniczek organizujemy zgrupowania, zarówno letnie jaki i zimowe. Jest to okazja nie tylko do doskonalenia swoich sportowych umiejętności, ale także do lepszej integracji oraz co najważniejsze do dobrej zabawy połączonej z niezapomnianymi wrażeniami.

Głównym celem jest stworzenie i rozwój silnego ośrodka siatkarskiego szkolącego młodzież we wszystkich kategoriach wiekowych. Na chwilę obecną w klubie szkoleniem objętych jest ponad 100 dziewcząt. Nieustannie poszerzamy naszą ofertą, starając się być najlepsi w tym co robimy.

Magdalena KosałkaPrzyjmująca
Barbara GębiśAtakująca