Urszula Świerczek

Prezes klubu
Uczniowski klub sportowy Jedynka Tarnów powstał w celu rozwoju sportu młodzieżowego, a w szczególności w naszym mieście i województwie. Nasza sekcja skupia najlepszą i najbardziej utalentowaną młodzież.

Uczniowski Klub Sportowy Jedynka w Tarnowie zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Nasza sekcja skupia najlepszą i najbardziej utalentowaną młodzież.

W obecnym sezonie do rozgrywek MZPS zostały zgłoszone wszystkie kategorie wiekowe – drużyna młodziczek, dwie drużyny kadetek, juniorek oraz drużyna seniorek grająca w I Lidze Małopolskiej . O dobrym szkoleniu młodzieży świadczą powołania do kadry województwa młodziczek ( Habel Aleksandra, Mielak Paulina, Pisiewicz Natalia). Wychowanką naszego klubu jest także młodzieżowa reprezentantka Polski Karolina Drużkowska grająca i ucząca się na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.

Zespół seniorek startujący w I Lidze Małopolskiej to połączenie doświadczenia z młodością w skład którego wchodzą juniorki wsparte przez starsze koleżanki, także z doświadczeniem II ligowym. Z tak zestawioną drużyną, łączącą młodość i doświadczenie, cele które stawiamy to: stałe podnoszenie poziomu siatkówki młodych zawodniczek oraz zajęcie jak najwyższej lokaty uprawniającej do walki o II ligę.

Zajęcia prowadzone są w hali I LO w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego oraz SP Nr 1 w Tarnowie przy ulicy Reymonta. Proces szkolenia rozpoczynamy już od klasy 3 szkoły podstawowej w grupach mini – siatkówki. Dla zawodniczek organizujemy zgrupowania, zarówno letnie jaki i zimowe. Jest to okazja nie tylko do doskonalenia swoich sportowych umiejętności, ale także do lepszej integracji oraz co najważniejsze do dobrej zabawy połączonej z niezapomnianymi wrażeniami.

Głównym celem jest stworzenie i rozwój silnego ośrodka siatkarskiego szkolącego młodzież we wszystkich kategoriach wiekowych. Na chwilę obecną w klubie szkoleniem objętych jest ponad 100 dziewcząt. Nieustannie poszerzamy naszą ofertą, starając się być najlepsi w tym co robimy.

Magdalena KosałkaPrzyjmująca

• czw. 16.15 – 17.45
  • pt. 16.00 – 17.30

Mini-mini:

• wt. 15.00 – 16.00 (kl. III)
  • wt. 16.00 – 17.00
  • pt. 15.00 – 16.30