Urszula Świerczek

Prezes klubu

Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Tarnów powstał w celu rozwoju sportu młodzieżowego, w szczególności w naszym mieście i województwie. Nasza sekcja skupia najlepszą i najbardziej utalentowaną młodzież z Tarnowa i okolic.

Uczniowski Klub Sportowy Jedynka przy I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w kategorii dziewcząt. Nasza sekcja skupia najlepszą i najbardziej utalentowaną młodzież z Naszego miasta i całej okolicy.

Nasz klub co roku do rozgrywek MZPS zgłasza drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych – młodziczki, kadetki, juniorki. Ponadto Nasze najmłodsze zawodniczki minisiatkówki uczestniczą w turniejach o Puchar Kinder Joy of moving.  O dobrym szkoleniu młodzieży świadczą powołania w ostatnich sezonach do kadry województwa młodziczek: Aleksandry Harnowskiej, Zuzanny Maziarz oraz Ingi Jarząb . Najbardziej znaną wychowanką Naszego klubu jest Karolina Drużkowska. Karolina jest reprezentantką Polski, na co dzień trenuje i gra w ekstraklasowej drużynie Energa MKS Kalisz. Nasze drużyny młodzieżowe co roku rywalizują o najwyższe cele w mistrzostwach województwa.

Nasz klub w przeszłości występował w centralnej II lidze oraz przez lata w I lidze wojewódzkiej. W tym sezonie skupiamy się wyłącznie na pracy z drużynami młodzieżowymi, aby w przyszłości wrócić do rywalizacji wśród seniorek.

Zajęcia prowadzone są w hali I LO w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 4 oraz SP Nr 1 w Tarnowie przy ulicy Reymonta 30. Proces szkolenia rozpoczynamy już od klasy 1 szkoły podstawowej w grupach naborowych. Dla zawodniczek organizujemy zgrupowania, zarówno letnie jaki i zimowe. Jest to okazja nie tylko do doskonalenia swoich sportowych umiejętności, ale także do lepszej integracji oraz co najważniejsze do dobrej zabawy połączonej z niezapomnianymi wrażeniami.

Nasz Klub należy do elitarnego grona Glinka Academy zrzeszającego kluby z całej Polski nastawione szczególnie na pracę z młodzieżą. Dzięki temu członkostwie Nasze najmłodsze zawodniczki mają okazję do uczestnictwa w turniejach i obozach, gdzie mogą rywalizować z drużynami z innych województw.

Głównym celem Klubu jest stworzenie i rozwój silnego ośrodka siatkarskiego, szkolącego młodzież we wszystkich kategoriach wiekowych. Na chwilę obecną w klubie szkoleniem objętych jest ponad 100 dziewcząt. Nieustannie poszerzamy Naszą ofertą, starając się być najlepsi w tym co robimy.

Kamińska NataliaPrzyjmująca

• czw. 16.00 – 17.30
  • pt. 16.00 – 17.30

Młodziczki II :

• wt. 16.45 – 18.15 (SP 1)
  • śr. 16.45 – 18.15 (SP 1)
  • pt. 19.00 – 20.30

Minisiatkówka :