Urszula Świerczek

Prezes klubu

Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Tarnów powstał w celu rozwoju sportu młodzieżowego, w szczególności w naszym mieście i województwie. Nasza sekcja skupia najlepszą i najbardziej utalentowaną młodzież z Tarnowa i okolic.

Uczniowski Klub Sportowy Jedynka przy I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w kategorii dziewcząt. Nasza sekcja skupia najlepszą i najbardziej utalentowaną młodzież z Naszego miasta i całej okolicy.

Nasz klub co roku do rozgrywek MZPS zgłasza drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych – młodziczki, kadetki, juniorki. Ponadto Nasze najmłodsze zawodniczki minisiatkówki uczestniczą w turniejach o Puchar Kinder Joy of moving.  O dobrym szkoleniu młodzieży świadczą powołania w ostatnich sezonach do kadry województwa młodziczek: Aleksandry Habel , Pauliny Mielak  oraz Natalii Pisiewicz . Najbardziej znaną wychowanką Naszego klubu jest Karolina Drużkowska. Karolina jest młodzieżową reprezentantką Polski, na co dzień trenuje i uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. Ponadto w sezonie 2020 została powołana do szerokiego składu seniorskiej reprezentacji Polski i zgrupowanie kadry w Szczyrku, podczas którego zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji w trakcie meczów towarzyskich ze Szwajcarią. Nasze drużyny młodzieżowe co roku rywalizują o najwyższe cele w mistrzostwach województwa.

Zespół seniorek startujący do tej pory  w I Lidze Małopolskiej to połączenie doświadczenia z młodością w skład którego wchodzą juniorki wsparte przez starsze koleżanki, także z doświadczeniem II ligowym. Ciężka praca i wysokie umiejętności zaowocowały awansem do ogólnopolskiej II ligi kobiet na sezon 2020/2021. Cieszymy się, że poprzez ciągłe podnoszenie poziomu naszych zawodniczek udało się osiągnąć taki sukces drużynie, która była oparta w większości o własne wychowanki.

Zajęcia prowadzone są w hali I LO w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego oraz SP Nr 1 w Tarnowie przy ulicy Reymonta. Proces szkolenia rozpoczynamy już od klasy 3 szkoły podstawowej w grupach minisiatkówki. Dla zawodniczek organizujemy zgrupowania, zarówno letnie jaki i zimowe. Jest to okazja nie tylko do doskonalenia swoich sportowych umiejętności, ale także do lepszej integracji oraz co najważniejsze do dobrej zabawy połączonej z niezapomnianymi wrażeniami.

Nasz Klub należy do elitarnego grona Glinka Academy zrzeszającego kluby z całej Polski nastawione szczególnie na pracę z młodzieżą. Dzięki temu członkostwie Nasze najmłodsze zawodniczki mają okazję do uczestnictwa w turniejach i obozach, gdzie mogą rywalizować z drużynami z innych województw.

Głównym celem Klubu jest stworzenie i rozwój silnego ośrodka siatkarskiego, szkolącego młodzież we wszystkich kategoriach wiekowych. Na chwilę obecną w klubie szkoleniem objętych jest ponad 100 dziewcząt. Nieustannie poszerzamy Naszą ofertą, starając się być najlepsi w tym co robimy.

Małek DominikaPrzyjmująca

• śr. 17.00 – 18.30
  • pt. 17.00 – 18.30

Młodziczki:

• pn. 16.30 – 18.00 (SP Nr 1)
  • czw. 16.00 – 17.30
  • pt. 15.30 – 17.00