W dniach 10-11 września w Dębowcu oraz w Zarzeczu odbył się Międzywojewódzki Festiwal Piłki Siatkowej Dziewcząt w kategoriach: młodziczki oraz kadetki. Tegoroczny Festiwal zapowiadał się bardzo interesująco ze względu na różnorodność zespołów, które potwierdziły swoją obecność na zawodach. W kategorii młodziczki wystąpiły drużyny: UKS MOSiR Jasło, PBS SANOCZANKA Sanok, UKS JEDYNKA Tarnów, EKSTRIM Gorlice, SANDECJA Nowy Sącz, SPARTA Rzeszów, UKS DWÓJKA Krynica Zdrój oraz UKS Dębowiec. W kategorii kadetki zagrały zespoły: EKSTRIM Gorlice, MKS Łańcut, PBS SANOCZANKA Sanok, UKS ISKRY Grybów, UKS JEDYNKA Tarnów, ZS MLYNSKA Stropkov oraz gospodarz turnieju – UKS Dębowiec.

W pierwszym dniu rozgrywek w kategorii młodziczki rywalizowało osiem zespołów na dwóch halach: w Dębowcu oraz w Zarzeczu.  Najlepszym zespołem okazała się drużyna z Nowego Sącza, która w Finale pokonała UKS DWÓJKĘ Krynicę Zdrój, aktualnego Wicemistrza Polski w kategorii ,,czwórki”. Trzecim zespołem został EKSTRIM Gorlice.

Klasyfikacja końcowa – kadetki:

MIEJSCE NAZWA ZESPOŁU
1 UKS Jedynka Tarnów