Po zakończeniu roku szkolnego w poszczególnych szkołach nasze siatkarki udały się na lotnisko w Balicach gdzie rozpoczęły podróż do Paryża, aby wziąć udział w mocno obsadzonym turnieju. W turnieju uczestniczyło 6 klubów z Francji, Włoch i Polski. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”do dwóch wygranych setów.

Po przybyciu na miejsce bezpośrednio udaliśmy się na halę sportową gdzie odbyliśmy z sparing z gospodarzami turnieju. Ciekawostką jest, że we Francji wszystkie mecze w kat. młodzieżowych rozgrywane są piłką Mikasą i nie obowiązuje ceremoniał powitania, na który pozostałe zespoły dziwnie reagowały.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał: Marc Vantourout witając wszystkich uczestników turnieju.
Drużyna Uczniowskiej Jedynki otworzyła turniej o godzinie 11.00 (24 czerwca ) meczem kadrowiczkami Francji. Pierwszy set wygrywamy pewnie do 12 pkt. W końcówce drugiego seta popełniamy mnóstwo błędów w ataku i na zagrywce co daje zwycięstwo drużynie francuskiej. Trzeci set toczy się pkt.za pkt. nie wytrzymując presji w końcówce seta popełniamy błędy w przyjęciu i zwycięstwo odnotowuje drużyna DOOKOŁA SOUTH EAST. Przegrywamy 2-1.
O godzinie 13.00 Tarnowianki wychodzą do meczu z Paryż SOVB South East. Od samego początku nasze zawodniczki dyktują warunki gry pewnie wygrywając 2-0. Kolejne spotkanie zawodniczek z Polski do mecz z Mistrzyniami Francji 2017 z klubu THIONVILLE. Od pierwszych piłek widać było że nie będzie to łatwy przeciwnik. W tym spotkaniu fantastycznie funkcjonowała nasza zagrywka, która sprawiała problem z przyjęciem u przeciwniczek a nam ułatwiało wyprowadzać skutecznee ataki z środka oraz ze skrzydeł nie tracąc seta wygrywamy 2-0. W tym momencie zakończył się dla nas dzień pierwszy turnieju i udaliśmy się na Paryż zwiedzając Plac Pigalle oraz Bazylika Sacré-Cœur.
Drugi dzień rozpoczynamy wspólnie z zawodniczkami francuskimi od podziwiania panoramy Paryża z Wieża Eiffla.
Rywalizaję sportową rozpoczynamy o godzinie 13. Tym razem przeciwnikiem była kolejna drużyna z Francji –IDF Southeast. Bez większych problemów wysoko wygrywamy całe spotkanie nie pozwalając przeciwniczkom zdobyć w sumie 16 pkt.
Mecz nr 2 siatkarki Jedynki podejmują faworyta turnieju drużynę z Turynu. Pierwszy set do dominacja przeciwniczek w zagrywce po poprawie przyjęcia gra w obronie Włoszek nie pozwala nam kończyć piłek większość. Pierwszy set wyraźnie przegrywamy po słabiej grze. Drugi set rozpoczyna się podobnie od przewagi Turynu. Przy stanie 11-18 w polu zagrywki staje Gabrysia Stachura zdobywa 4 kolejne z rzędu asy serwisowe, co dodaje nam skrzydeł i wracamy na swój poziom posyłając dalej pewną zagrywkę w stronę przeciwniczek fantastyczna gra w obronie naszych dziewczyn oraz pewne kończące ataki przyjmujących i środkowych doprowadzają do remisu w setach 1-1. Do taybreka przystępujemy mocno skoncentrowane wraz z dopingiem naszych rezerwowych i zgromadzonej polskiej publiczności rozpoczynamy od zdobycia pierwszego pkt. jednak włoszki cios za ciosem pkt za pkt. walka się toczy po niesamowitych wymianach z jednej i drugiej strony oklaskiwanych przez zebranych kibiców to jednak nasz zespół pokazuje charakter grając bez błędnie wygrywamy trzeciego seta i tym samym zajmujemy drugie miejsce w turnieju. Bezpośrednio po tym meczu nastąpiła dekoracja najlepszych zespołów z rąk Vice-Prezesa Francuskiej Federacji zawodniczki otrzymały puchar, pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Wieczorem spotkaliśmy się na kolacji z drużyną z Turynu a przez kolejne dwa dni miałyśmy okazję zwiedzić stolicę Francji.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na turniej, świetną atmosferę oraz umożliwienie poznania najpiękniejszych zabytków Paryża. Merci beaucoup 🙂 🙂 🙂 🙂