Świetny wynik młodych tarnowskich siatkarek, które zagrały w finale.W najważniejszym turnieju wzięło udział tylko 24 najlepsze zespoły w Małopolsce wyłonione wcześniej w turniejach eliminacyjnych w których wystartowało ponad 100 drużyn.W pierwszym etapie zespoły podzielono na cztery grupy po sześć zespołów. Tarnowianki na dzień dobry spotkały się z zawodniczkami Ogniwo Piwniczna 1, Sandecja Nowy Sącz 2 gdzie pewnie wygrały w trzecim meczu nasze zawodniczki musiały uznać wyższość przeciwniczek z Muszyny. W kolejnych spotkaniach to jednak nasze młode siatkarki dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła pewnie pokonując zespoły UKS 22 Kraków 5 oraz Orlik 4 Bolesław.

Zajmując drugie miejsce w grupie Natalka i Weronika awansowały do czołowej ósemki w Małopolsce.
Na tym etapie teamy podzielono na dwie grupy, które walczyły o miejsca premiowane półfinałem. Tu już naszym zawodniczkom nie szło tak dobrze. Najpierw przyszła porażka z UKS 22 Kraków 4,potem z MOS Wieliczka oraz minimalna przegrana w trzecim secie z Sandecja Nowy Sącz 1.Zmęczenie dało o sobie znać.
Seria porażek sprawiła, że reprezentacja Uczniowskiej Jedynki mogła walczyć tylko o miejsce 7. Na tym etapie dziewczyny znowu starły się z góralkami znad Popradu – rywalkami, z którymi zagrały mecz w grupie. Tym razem tarnowskie siatkarki udowodniły, że znają rzemiosło i ograły koleżanki z Muszyny ostatecznie zajmując bardzo dobrą siódmą lokatę.

Komentarze

0