Bez straty seta siatkarki Jedynki wygrały pierwszy mecz rundy finałowej I ligi małopolskiej. W sobotni wieczór odprawiły z kwitkiem TS Wisłę Kraków 3:0. Tylko 56 minut siatkarki Uczniowskiej Jedynki potrzebowały, by wygrać z TS Wisłą Kraków, liderem drugiej grupy po pierwszej fazie rozgrywek. W pierwszym secie zwyciężyły 25:21, w drugim 25:17 i w trzecim 25:17. Podopieczne trenerek Beaty Wyroby i Urszuli Świerczek przez cały mecz kontrolowały przebieg spotkania i utrzymywały bezpieczną przewagę nad przeciwniczkami. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie w naszej hali 16.02. 2019 z Bronowianką Kraków.

W niedzielne przedpołudnie kolejne turnieje ligowe rozegrały nasze drużyny kadetek. Z bardzo dobrej strony pokazały się kadetki B wygrywając turniej w Tuchowie. Dziewczęta w każdym meczu walczyły do samego końca nie dając szans na stworzenie przewagi przeciwniczkom. W pokonanym polu pozostawiły zarówno gospodynie – Lidera Tuchów, jak i drużynę Poprad Stary Sącz B. Gratulacje.

Kadetki A swoje mecze rozgrywały na turnieju w Kętach. W pierwszym meczu zmierzyły się gospodyniami z Kęt. Po porażce w pierwszym secie i doprowadzeniu do remisu w drugim o wszystkim decydował 3 set. W nim zacięta walka punkt za punkt toczyła się do stanu 23:23. Niestety w końcówce kontrowersyjne decyzje sędziów na naszą niekorzyść spowodowały, że przegrywamy mecz 1:2. W drugim meczu naszymi rywalami była drużyna STS Sandecji Nowy Sącz. Także o losach tego spotkania decydował 3 set. Niestety po porażce w nim przegrywamy mecz z sądeczankami 1:2. Może jednak cieszyć fakt, że z turnieju na turniej nasze zawodniczki nabierają pewności siebie i grają bez kompleksów. Brakuje jeszcze czasami umiejętności zachowania koncentracji, ale i to przyjdzie z czasem.

Komentarze

0