Doskonale spisały się w dniu dzisiejszym nasze drużyny rywalizujące w I turnieju ligowym zarówno w kategorii juniorek jak i młodziczek. Wszystkie potwierdziły swoją przynależność do czołówki wojewódzkiej w swoich kategoriach wiekowych utrzymując się lub awansując do I lig. Znakomicie zaprezentowały się przed swoją publicznością obydwie drużyny juniorek rywalizujące odpowiednio w I i II lidze. Pierwszy zespół w najwyższej lidze rywalizował z zespołami WTS Solna Wieliczka „A” i MKS MOS Wieliczka. Nasze dziewczyny odniosły dwa zwycięstwa potwierdzając swoją pozycję w najwyższej lidze. Druga drużyna w II lidze podejmowała WTS Solną „B” oraz STS Sandecję Nowy Sącz. Nasz zespół odniósł dwa zwycięstwa i przypieczętował tym samym awans do I ligi na kolejny turniej. Tym samym za dwa tygodnie kolejny raz dojdzie do siostrzanego pojedynku naszych zespołów, ale tym razem już w I lidze 🙂 Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i trenerek i trzymamy kciuki w kolejnych meczach 🙂

Dobrą passę starszych koleżanek podtrzymały w dniu dzisiejszym również nasze młodziczki. Rywalizowały one w turnieju I ligi w Starym Sączu. Naszymi rywalami były zespoły MKS Limanowa oraz Popradu Stary Sącz. W pierwszym meczu z zespołem z Limanowej nasze dziewczyny pokazały kawał dobrej siatkówki. Dobra gra w zagrywce, pewne kończenie własnych akcji i konsekwentna gra przez cały mecz pozwoliły na odniesienie przekonywującego zwycięstwa 3:0. W drugim meczu z gospodyniami ze Starego Sącza poprzeczka zawieszona była znacznie wyżej. Ostra zagrywka naszych rywalek i bezwzględne wykorzystywanie każdego zawahania z naszej strony sprawiły, że w tym meczu to Poprad kontrolował przebieg całego spotkania. Ostatecznie nasza drużyna doznaje porażki 0:3 jedynie momentami nawiązując wyrównaną rywalizację. Pomimo porażki w drugim meczu zespół młodziczek pewnie utrzymuje swoją pozycję w najwyższej lidze. Przed kolejnym turniejem na pewno wyciągniemy jednak wnioski, aby następnym razem to nasza drużyna wyszła zwycięsko z turnieju. Gratulacje dla całej drużyny za utrzymanie pozycji w I lidze 🙂 Była to zatem kolejna znakomita niedziela dla naszych drużyn, które osiągnęły I ligowego hat-tricka.

Komentarze

0