Pracowicie spędziły mikołajkowy weekend drużyny naszego klubu. Nasza seniorska drużyna rozgrywała swój wyjazdowy pojedynek w I Lidze Małopolskiej. Naszymi rywalkami był zespół UMKS Kęczanin Kęty. Pierwsze dwa sety padły łupem naszej drużyny. Niestety nie udało się przypieczętować zwycięstwa w trzecim secie, choć były ku temu okazje. Tym samym mecz przeciągnął się aż na pięć setów. Na szczęście nie sprawdziło się tym razem siatkarskie porzekadło, że kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3. To nasze dziewczyny wytrzymały wojnę nerwów i zwyciężyły 3:2. Gratulacje dla całego zespołu za kolejną wygraną i czekamy na kolejne 🙂

UMKS Kęczanin Kęty – UKS Jedynka Tarnów 2:3 (16, 22, -22, -17, 13)

Także w sobotę na Mikołajkowy turniej wyjechały do Muszyny nasze młodziczki. W mocno obsadzonym turnieju ostatecznie zajmujemy 4 miejsce w stawce 9 drużyn. Wielkie brawa za bardzo dobrą postawę naszych dziewczyn i walkę do samego końca o najwyższe lokaty w turnieju. Turniej ten był okazją do zbierania cennego doświadczenia, szczególnie dla tych dziewczyn, które do tej pory miały mniej okazji do zaprezentowania się na boisku. Dobra i waleczna postawa na boisku może napawać optymizmem przed kolejnymi turniejami 🙂

Końcowa kolejność Mikołajkowego turnieju – Muszyna 2019:

 1. WTS Solna Wieliczka
 2. MUKS Poprad Stary Sącz
 3. Elba Presov
 4. UKS Jedynka Tarnów
 5. MKS V LO Developres Rzeszów
 6. UKS Góral Muszyna
 7. LKS Szynwałd
 8. MOSiR Jasło
 9. Ekstrim Gorlice

W niedzielę kolejny turniej ligowy rozgrywały kadetki. Na hali TOSiR podejmowały drużyny Poprad Stary Sącz A, Sparty Kraków A i Maratonu Krzeszowice. Cały turniej był bardzo wyrównany. Liczne zwroty akcji powodowały, że każdy wynik był możliwy. Bardzo szkoda naszego pierwszego meczu przeciwko Popradowi, gdzie zwycięstwo 2:0 było już na wyciągniecie ręki. Ostatecznie po pogoni w końcówce drugiego seta to sądeczanki doprowadziły do remisu i ostatecznie zwyciężyły w tym meczu po tie-breaku. Kolejne dobre spotkanie rozegraliśmy przeciwko drużynie Sparty Kraków. Losy spotkania ważyły się do końca 3 seta, niestety kolejny raz minimalnie przegrywamy 1:2. W ostatnim spotkaniu po dobrym meczu pewnie zwyciężamy z Maratonem Krzeszowice 2:0. Brawo za dobrą postawę we wszystkich spotkaniach i wierzymy, że kolejnym razem to nasz zespół będzie o te kilka punktów przed innymi 😉

Końcowa kolejność:

 1. SMS Sparta UJ Kraków A
 2. MUKS Poprad Stary Sącz A
 3. UKS Jedynka Tarnów
 4. Maraton Krzeszowice

 

Komentarze

0