Bardzo udanie rozpoczęły sezon siatkarki UKS Jedynka. Występujące w rozgrywkach trzeciej ligi, od dzisiaj oficjalnie nazywanej pierwszą ligą małopolską, podopieczne trenerskiego duetu Urszula Świerczek – Beata Wyroba w ciągu dwóch dni odniosły dwa zwycięstwa.

Na inaugurację ligowych potyczek, siatkarki UKS Jedynka zmierzyły się w wyjazdowym meczu drugiej kolejki z Popradem Stary Sącz. Dwa pierwsze sety zakończyły się pewnymi zwycięstwami tarnowianek. W trzecim górą były wprawdzie gospodynie, ale w czwartej partii po zaciętej walce znów lepsze okazały się zawodniczki UKS Jedynka. Mecz zakończył się więc wynikiem 3-1 (25-19, 25-21, 20-25, 25-23) dla siatkarek z Tarnowa. – Dziewczyny fajnie zagrały, a sam mecz był widowiskowy i mógł się podobać kibicom. Pokazał nam przy tym, nad czym musimy jeszcze pracować – mówi Urszula Świerczek.

UKS Jedynka: Katarzyna Bardo, Natalia Cieśla, Zuzanna Stachura, Kamila Skrzyniarz, Julia Stachura, Daria Starzyk, Barbara Gębiś (libero) oraz Gabriela Stachura, Dominika Małek, Karolina Tyrka.

 

Dzień później, tarnowianki rozegrały zaległy mecz pierwszej kolejki, w którym w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie zmierzyły się z GAS Rozwój Szerzyny. Było to jednostronne spotkanie, w którym wyższość miejscowych ani przez moment nie podlegała dyskusji. Szczególnie widoczna była ona w drugim secie, w którym przyjezdne nie zdołały osiągnąć nawet dwucyfrowego wyniku. Tarnowianki wygrały to spotkanie 3-0 (25-15, 25-9, 25-17).

UKS Jedynka: Katarzyna Bardo, Natalia Cieśla, Zuzanna Stachura, Weronika Wyroba, Julia Stachura, Daria Starzyk, Barbara Gębiś (libero) oraz Gabriela Stachura, Dominika Małek, Karolina Tyrka. Karolina Walasek, Klaudia Mądel.

Kolejny mecz siatkarki UKS Jedynka rozegrają już w najbliższą sobotę. O godz. 17 zmierzą się w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie z Wisłą Kraków.

Komentarze

0